Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

2013. gadā Eiropas Savienība noslēdza tirdzniecības nolīgumu ar Kolumbiju un Peru, 2017. gadā nolīgumam pievienojās arī Ekvadora. Šis nolīgums pakāpeniski atver tirgus abās pusēs, un paaugstina tirdzniecības un investīciju vides stabilitāti un paredzamību. Tas ir arī viens no pirmajiem Eiropas Savienības “jaunās paaudzes” tirdzniecības nolīgumiem, jo tajā, papildus preču un pakalpojumu tirdzniecības liberalizācijai, iekļauts visaptverošs citu jautājumu loks, tostarp investīcijas, publiskie iepirkumi, konkurences tiesības, intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī tirdzniecības un ilgtspējīgas attīstības jautājumi.

Pēc vairākiem īstenošanas gadiem novērtējuma pētījumā tiks analizēta nolīguma īstenošanas ietekme uz ekonomiskajām tiesībām, sociālajām tiesībām, cilvēktiesībām (tostarp darba tiesībām), kā arī ietekme uz vidi.

Novērtējumu veic vācu ekonomiskās izpētes un konsultāciju uzņēmums BKP Economic Advisors sadarbībā ar Trade Impact BV, Global Sustainable Solutions, Trinomics, Universidad del Rosario Bogotā, Universidad San Francisco Quito un Peru Studiju institūtu Limā. Darbs tika sākts 2020. gada aprīļa beigās un turpināsies vairāk nekā 13 mēnešus. Šajā tīmekļa vietnē mēs informēsim jūs par novērtējuma veikšanas gaitu, tostarp konsultācijām ar ieinteresētajām pusēm, kā arī publicēsim visus sagatavotos ziņojumus (sākuma, starpposma un noslēguma ziņojumu).

 

Cronología del estudio