Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Alates 2013. aastast on Euroopa Liidul (EL) sõlmitud kaubandusleping Colombia ja Peruuga, millega Ecuador ühines 2017. aastal. Leping avab järk-järgult mõlema poole turud ning suurendab kaubandus- ja investeerimiskeskkonna stabiilsust ja prognoositavust. See on ka üks esimesi EL-i „uue põlvkonna“ kaubanduslepinguid, mida iseloomustab ulatuslik reguleerimisala, mis hõlmab lisaks kaubanduse ja teenusekaubanduse liberaliseerimisele ka investeeringuid, riigihankeid, konkurentsi, intellektuaalomandi õigusi, aga ka kaubanduse ja säästva arengu küsimusi.

Pärast mitmeaastast rakendamist analüüsitakse hindamisuuringus lepingu majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid ning mõju inimõigustele (sealhulgas tööõigustele) ja keskkonnale.

Hindamise viib läbi Saksamaa majandusuuringute ja konsultatsioonifirma BKP Economic Advisors koostöös Trade Impact BV, Global Sustainable Solutionsi, Trinomicsi, Bogotas asuva Universidad del Rosario, Quitos asuva Universidad San Francisco ja Peruu Uuringute Instituudiga Limas. Töö algas 2020. aasta aprilli lõpus ja kestab 13 kuud. Sellel veebisaidil teavitame teid hindamise käigust, sealhulgas konsultatsioonidest sidusrühmadega, samuti avaldame kõik koostatud aruanded (algus-, vahe- ja lõpparuande).

 

Cronología del estudio