Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

BG-български език / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Od roku 2013 má Evropská unie (EU) obchodní dohodu s Kolumbií a Peru. Ekvádor se k ní připojil v roce 2017. Dohoda postupně otevírá trhy na obou stranách a zvyšuje stabilitu a předvídatelnost obchodního a investičního prostředí. Je to také jedna z prvních obchodních dohod EU „nové generace“, které jsou charakteristické svým komplexním rozsahem – vedle liberalizace obchodu se zbožím a službami se zabývá také investicemi, veřejnými zakázkami, konkurencí, právy na duševní vlastnictví, obchodními otázkami a otázkami udržitelného rozvoje.

Po několika letech implementace probíhá evaluační studie, která zanalyzuje ekonomické a sociální působení, dopad na lidská práva (včetně pracovních práv) a vliv na životní prostředí na základě implementace smlouvy.

Evaluaci provádí BKP Economic Advisors, firma specializující se na ekonomický výzkum a poradenství se sídlem v Německu, ve spolupráci s Trade Impact BV, Global Sustainable Solutions, Trinomics, univerzitou Universidad del Rosario v Bogotě, univerzitou Universidad San Francisco v Quitu a Institutem peruánských studií v Limě. Práce začaly v dubnu 2020 a pokračovat budou po dobu 13 měsíců. Na této webové stránce vás budeme informovat o postupu evaluace včetně konzultací se zainteresovanými subjekty a budeme zde publikovat všechny vydané zprávy (počáteční, průběžnou a konečnou zprávu).

 

Cronología del estudio