Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
Final report and CSD ES
Ahora disponible: informe final
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

2013 m. įsigaliojo Europos Sąjungos (ES) prekybos susitarimas su Kolumbija ir Peru, o 2017 m. prie jo prisijungė Ekvadoras. Susitarimas palaipsniui atveria rinkas abiejose pusėse ir didina prekybos bei investavimo aplinkos stabilumą ir nuspėjamumą. Be to, tai vienas pirmųjų plačia taikymo sritimi pasižyminčių „naujosios kartos“ ES prekybos susitarimų. Be prekybos prekėmis ir paslaugomis liberalizavimo, jis aprėpia investavimą, viešuosius pirkimus, konkurenciją, intelektinės nuosavybės teises bei prekybos ir tvarios plėtros klausimus.

Praėjus keleriems šio susitarimo įgyvendinimo metams, vertinimo tyrimu siekiama išanalizuoti jo ekonominę ir socialinę įtaką bei poveikį žmogaus teisėms (įskaitant darbo teises) ir aplinkai.

Vertinimą atlieka Vokietijoje įsikūrusi ekonominių tyrimų ir konsultavimo įmonė „BKP Economic Advisors“, bendradarbiaudama su „Trade Impact BV“, „Global Sustainable Solutions“, „Trinomics“, Bogotos Rosarijo universitetu („Universidad del Rosario“), Kito šv. Pranciškaus universitetu („Universidad San Francisco“) ir Limos Peru studijų institutu. Darbas prasidėjo 2020 m. balandžio pabaigoje ir truks 13 mėnesių. Šioje svetainėje pranešime apie vertinimo eigą, įskaitant konsultacijas su suinteresuotosiomis šalimis, taip pat skelbsime visas parengtas ataskaitas (pradinę, tarpinę ir galutinę).

 

Cronología del estudio