Final report
Now available: final report
Final report
Now available: final report

BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Alates 2013. aastast on Euroopa Liidul (EL) sõlmitud kaubandusleping Colombia ja Peruuga, millega Ecuador ühines 2017. aastal. Leping avab järk-järgult mõlema poole turud ning suurendab kaubandus- ja investeerimiskeskkonna stabiilsust ja prognoositavust. See on ka üks esimesi EL-i „uue põlvkonna“ kaubanduslepinguid, mida iseloomustab ulatuslik reguleerimisala, mis hõlmab lisaks kaubanduse ja teenusekaubanduse liberaliseerimisele ka investeeringuid, riigihankeid, konkurentsi, intellektuaalomandi õigusi, aga ka kaubanduse ja säästva arengu küsimusi.

Pärast mitmeaastast rakendamist analüüsitakse hindamisuuringus lepingu majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid ning mõju inimõigustele (sealhulgas tööõigustele) ja keskkonnale.

Hindamise viib läbi Saksamaa majandusuuringute ja konsultatsioonifirma BKP Economic Advisors koostöös Trade Impact BV, Global Sustainable Solutionsi, Trinomicsi, Bogotas asuva Universidad del Rosario, Quitos asuva Universidad San Francisco ja Peruu Uuringute Instituudiga Limas. Töö algas 2020. aasta aprilli lõpus ja kestab 13 kuud. Sellel veebisaidil teavitame teid hindamise käigust, sealhulgas konsultatsioonidest sidusrühmadega, samuti avaldame kõik koostatud aruanded (algus-, vahe- ja lõpparuande).

 

Study Timeline

April 2020

Kick-off

The kick-off meeting with the Commission was held on 24 April 2020 and launched the inception phase, during which the methodology will be finalised.
September 2020

Inception report

The draft inception report will be published to invite comments from stakeholders before finalisation.
March/June 2021

Interim report

The interim report will be published to provide an update of the research status and to invite comments from stakeholders.
January to May 2021

Online public consultation and workshops in Colombia, Ecuador and Peru

The online public consultation will be published by the European Commission and use the EUSurvey tool. Workshops and interviews are planned to be organised in the partner countries.
September 2021

Draft final report

The draft final report will be published to invite comments from stakeholders before finalisation.
Early 2022